syberyjski

Kot Syberyjski – opis rasy, porady

Kot takiej odmiany charakteryzuje się idealnym umięśnieniem a także mocą. Trudno się temu dziwić, ponieważ kot syberyjski żył pierwotnie na w obrębie Syberii. Łatwo jest więc sobie wyobrazić, iż jego tamtejsze życie, nie należało do najłatwiejszych. Fakt ten posiada również własne doskonałe strony, tak naprawdę odmiana ta, nie jest praktycznie wcale modyfikowana przez ludzi. Z racji że czworonóg żył w miejscach zasiedlonych przez ludzi biednych oraz posiadających inne kłopoty, rasa miała możliwość naturalne ukształtowanie.

syberyjski

Syberyjski – zdjęcie znalezione na stronie Purrfectcatbreeds.com

Dzięki temu kot ten nie jest przerasowiony, nie cierpi również na setek schorzeń genetycznych, tak typowych dla odmian kotów prawie modyfikowanych za pomocą człowieka. Kot syberyjski posiada pewną istotną cechę. Mimo wszystko z racji swoich znacznych wielkości, proces jego dorastania jest nico długotrwały niż jest to w w odniesieniu do, kotów odmiennych odmian. Kociaki te mogą rosnąć także do zakończenia 5 roku życia. Zwyczajna samiczka osiąga ciężar miej więcej 3 kilogramów, pod czas gdy kocur może osiągać wagę także 7-8 kilogramów.

Każdy właściciel oraz posiadacz takiej odmiany, powinien z pewnością wiedzieć iż zwierzaj tej rasy nie powinien być krzyżowany z żadną pozostałą rasą czy także miksem pracy ras. Kot syberyjski jest czworonogiem mającym, obfitą sierść stanowiącą jego sporą zaletą. Pomimo to, struktura jego włosa nie jest problematyczna dla osób będących alergikami. Pupile takiej odmiany mogą być wyjątkowymi wspaniałymi przyjaciółmi. Lubią kontakt z człowiekiem, a także lubią wzajemne igraszki wraz z właścicielem.

Artykuł pisany na podstawie http://www.kotywatory.pl/k/syberyjskie/