maine

Kot Maine Coon – charakterystyka

Od samego początku swojego istnienia, pupil tej rasy zdecydowanie nie miał łatwo. Traktowano go w postaci zwyczajnego przedstawiciela kociej rodziny. Jego istotnym i najważniejszym zadaniem było polowanie na gryzonie. Nic więc dziwnego, iż jego popularność na początku nie przekraczała obrębów obszarów wiosek. Gdy mimo wszystko pierwsi przedstawiciele takich pięknych zwierząt zostali zauważeni przez hodowców miałczącej arystokracji, jego popularność zaczęła nagle rosnąć.

maine

Maine Coon – zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Co ciekawsze Maine coon mimo swojej sporej popularności a także ogromnej ilości hodowli nie odmieniły się prawie zupełnie nie jedynie pod względem genetycznym ale między innymi zewnętrznym. Dziś kot Maine coon mimo własnych zaskakujących wielkości, wciąż cieszy się ogromną popularnością nie tylko pośród hodowców zamieszkujących wsie oraz miasta. W czasie letnim, pupile wspomnianej rasy linieją bardzo intensywni, co mimo wszystko może przysporzyć właścicielom spore ilości odkurzania.

Dobrze jest także mieć na uwadze iż zwierzęta tej odmiany bardzo silnie a także trwale przywiązują się do swoich opiekunów. Hodowcy kotów Maine coon uważają iż są one niemal tak przywiązane jak psy. Nabywając pupila tej rasy powinniśmy liczyć się z świadomością iż praktycznie w całym domu będziemy mieli zwierzęcą sierść. Jeśli nasz czworonóg nie opuszcza własnego domu, konieczne będzie codzienne czesanie czworonoga, co odrobinę zminimalizuje pracochłonne w skutkach linienie. Według wielu opiekunów sierść kota takiej rasy zdecydowanie rzadziej uczulają aniżeli ma to miejsce pozostałych kotów.

Artykuł pisany na podstawie http://www.kotywatory.pl/k/maine-coon/