burmilla

Kot Burmilla – hodowla, opis rasy

Koty przeważnie uchodzą za stworzenia zawsze przemieszczające się swoimi drogami, które nie przywiązują znacznej uwagi do bliskości czy też nieobecności właściciela. Wielu ludzi kieruje się stereotypami, uważają iż koty zupełnie nie przywiązują się do opiekunów a tak naprawdę do miejsc w których żyją. W rzeczywistości może być to w pewnym stopniu prawda, warto mimo wszystko wiedzieć iż są rasy mające trochę inne charaktery w takim względzie. Dla ludzi odosobnionych, mieszkających w pewnym odosobnieniu, zapewne hodowanie takiego wiernego prawie jak pies kota, jest bardzo istotne. Kotem wspaniale nadającym się dla osób w podeszłym wieku będzie kociak rasy Burmilla.

burmilla

Burmilla – zdjęcie ze strony Pets4homes.co.uk

Odmiana taka utworzona została stosunkowo niedawno bo w roku 1981 roku, czyli można uznać ją za stosunkowo nową odmianę. Dało się ją otrzymać z skrzyżowania kotów odmiany pers łącznie z kotami birmańskimi o kolorze lilia. Kot Burmilla bez znacznych kłopotów sprawdzi się jako lokator nie tylko wsi jak i miast. Kocie średnie gabaryty, pozwalają na hodowanie go także w niewielkich domach. Mimo że ciało tego kociaka jest bardzo umięśnione, nie wykazuje on ogromnej potrzeby wdrapywania się po drzewach.

Taki instynkt łowienia także nie jest zbyt rozwinięty porównując dla przykładu z kotami odmian orientalnych. Kot Burmilla może również bez znacznego problemu mieszkać wraz z dziećmi. Jego spokojny oraz zrównoważony sposób bycia sprawi ze na pewno przypadnie on do gustu także każdemu dziecku. Rzecz jasna jeśli będzie ono dla niego delikatne. Zwierzęta takiej rasy uwielbiają pieszczoty a także z przyjemnością wchodzą swoim opiekunom na kolana domagając się głaskania.